WhatsApp yeni özelliği ile mesajlarınızı koruyacak!

Tanınan iletileşme uygulaması WhatsApp, son periyotlarda pek çok yeniliği bünyesine kattı. En son getirdiği düzenleme ile palavra haberlerin önüne geçmeye çalışan şirket, artık de kullanıcıların güvenliği için yeni bir özelliği test ediyor. Telefonunuzu diğerlerine vermek zorunda olduğunuzda, ferdî iletilerinizin güvenliği hakkında telaş ediyor olabilirsiniz. WhatsApp yeni özelliği ile bu duruma bir tahlil sunabilir.

WhatsApp yeni özelliği ile iletilerinizi koruyacak!

WABetaInfo isimli internet sitesinde yapılan paylaşıma nazaran, WhatsApp Beta 2.19.83 sürümünde yeni bir özellik dikkatleri çekti. Şu an için kullanıma kapalı olsa da, yeni beta sürümü beraberinde parmak izi ile doğrulama seçeneğini getiriyor. Kelam konusu yenilikle birlikte uygulamaya erişim için parmak izinizi kullanmanız mümkün olacak. Bununla birlikte kimlik doğrulama için geçerli vakit aralıklarını da belirlemeniz mümkün.

Uygulamanın yeni özelliğini ne vakit kullanıma sunacağı ile alakalı bir bilgi, şu an için bulunmuyor. Lakin uzun müddettir geliştirilme etabında olduğu bilinen özelliğin, yakın bir vakitte kullanıcılara sunulması bekleniyor. Bununla birlikte kelam konusu yeniliğin şu an için sırf Android platformunda görüldüğünü de belirtmemiz lazım.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir