Windows 10, Android Ekranını Yansıtabilecek

Geçtiğimiz ayı, Microsoft’un heyecan verici bir duyurusuna sahne olmuştu. Yazılım devi, Telefonunuz isimli UWP (Evrensel Windows Platformu) uygulamasının kullanıcılarının Android işletim sistemli telefonlarını bilgisayar ekranlarına yansıtma yeteneğine kavuşacağını duyurmuştu.

Görünüşe bakılırsa Microsoft, kelam konusu özellik üzerindeki çalışmalarını süratle sürdürüyor ve Insider kullanıcıları çok yakın bir vakitte bu özelliği test etmeye başlayacak.

Özelliği kullanmak için birtakım ihtiyaçları karşılamak gerekecek. Birinci olarak ferdî bilgisayarınızın BTLE Çevresel Mod‘u desteklemesi gerekli. Ayrıyeten Telefonunuz uygulaması şu an için yalnızca Android 7.0 sürümünü yahut daha şimdiki bir sürümü çalıştıran Galaxy S8 yahut Galaxy S9 modellerini destekliyor. Rapora nazaran daha fazla model ilerleyen haftalarda desteklenmeye başlayacak.

Windows Insider kullanıcılarının ortasında bu özellikten faydalanabilen birinci kullanıcılar muhtemelen Fast güncelleme aralığındaki Skip Ahead kullanıcıları olacak. Microsoft, şu an için Fast zincirindeki güncellemeleri durdurdu çünkü Windows 10 versiyon 1903’ün RTM (Dağıtıma Hazır) sürümünü hazırlamak ile meşgul. Bu sebeple Insider kullanıcıları, Windows’un içinde bulunduğumuz yılın son aylarında gelecek olan 19H2 güncellemesinin önizleme sürümleri ortaya çıkmadan evvel kelam konusu özelliği test etme fırsatını yakalayamayacak.

Şu an için Telefonunuz uygulaması yalnızca bağlı olduğu Android aygıt üzerinden SMS bildirilerini okumanızı ve yanıtlamanızı sağlıyor ve çektiğiniz son birkaç düzine fotoğrafı görüntülemenizi, silmenizi yahut bilgisayarınız ile paylaşmanıza imkan tanıyor. Üçüncü parti aplikasyonlar ise bu bahiste çok daha geniş yeteneklere sahip. Örneğin Dell’in Mobile Connect uygulaması ve Samsung’un Samsung SideSync ve Samsung Flow uygulamaları halihazırda telefon ile bilgisayar ortasında belge paylaşımı, kozmik kopyalama panosu ve ekran paylaşımı ile telefonu bilgisayar üzerinden denetim edebilme üzere özelliklere sahip durumda.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir