App Store’dan nasıl para iadesi alınır?

App Store para iadesi alma nasıl yapılır? Bunun mümkün olup olmadığını merak ediyorsanız: Evet, mümkün! Apple, geçtiğimiz yıllarda App Store’dan ezkaza satın alınan öğeler için para iadesi sistemini devreye soktu.

Kullanıcılar kazara satın aldıkları yahut beğenmedikleri uygulamaları açıklamalarını belirterek ödemiş oldukları fiyatı geri alabiliyordu. App Store para iadesi sistemi uygulama içi satın alma sürecini gerçekleştirip ailesini zora sokan çocuklar olaylarından sonra gündeme gelmişti.

Pekala, App Store’dan para iadesi almak için yapılması gerekenler neler? Bu rehberimizde App Store’dan ezkaza satın aldığınız yahut beğenmediğiniz uygulamaların fiyatlarını nasıl geri alabileceğinizi anlatıyoruz.

App Store para iadesi alma nasıl yapılır?

1. Adım: Buraya tıklayarak “Apple Sorun Bildir” sayfasını açın.

2. Adım: Apple Sorun Bildir sayfasına uygulamayı hangi Apple Kimliğiniz ile satın aldıysanız giriş yapın.

3. Adım: Apple Kimliğiniz ile giriş yaptıktan sonra, son 60 gün içerisinde satın almış olduğunuz uygulama, oyun, sinema, müzik ve kitaplar liste halinde görünecek.

4. Adım: Para iadesi almak istediğiniz uygulama yahut içeriklerin kısmında yer alan “Sorun Bildir” kısmına tıklayın.

5. Adım: Sorun bildire tıkladığınız vakit karşınıza çıkan “Sorun Seç” kısmından meselenize uygun olan seçeneği işaretleyin.

6. Adım: Seçmiş olduğunuz problemden sonra “Bu sorunu açıklayın” kısmına İngilizce açıklama yazmanız gerekecek. Bu adımda ileri seviye İngilizce bilmenize gerek yok. Kaba taslak: “I didn’t want to buy this application. I want refund.” Yazmanız kâfi olacaktır.

7. Adım: Apple bu açıklamayı dikkate alıyor ve uygulamanın fiyatını satın almış olduğunuz kredi kartına 10 gün içerisinde iade ediyor. Uygulama iade edildikten sonra uygulama güncellemelerini yükleyemeyeceğinizi ve indiremeyeceğinizi belirtelim.

:: App Store’dan ezkaza uygulama satın aldınız mı?

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir