Tesla’dan Yeni Sürpriz Yumurta

Tesla’nın otomobillerine küçük sürprizler eklemesi alışılmadık bir şey değil. Firma, daha evvel otomobillerin infotainment sistemine Atari’nin klasik oyunlarını eklemişti ve bunların ortalarında Position, Tempest ve Missile Command bulunuyordu. Artık ise firma, yeni bir eğlenceli güncelleme daha sunmuş durumda lakin bu sefer sürpriz, akıllı telefon uygulamasında yer alıyor.

Yeni sürpriz, Tesla’nın aracının menzili 121 mile (yaklaşık 195km) düştüğünde uygulamadaki batarya simgesine tıklayarak erişilebiliyor. Bu süreç, Back to the Future (Geleceğe Dönüş) modunu başlatıyor ve aracın fotoğrafını, kanatlı kapıları açılmış bir Model X resmi ile değiştirerek DeLorean DMC-12‘ye gönderme yapıyor. Uygulama, tanınan sinemaya daha pek çok atıfta da bulunuyor. Örneğin kullanıcıya vakit devrelerini çalıştırma seçeneği sunuluyor ve bir sonraki bakım tarihi 5 Kasım 1955’e, yani Doc Brown’ın DeLorean’ın güç kaynağını icat ettiği tarihe ayarlayabiliyor.

Tabi ki Tesla’nın, ünlü vakit makinesi otomobilin 1.21GW güç gereksinimini karşılaması için şu anda sahip olduğu standart 100kWh bataryalardan çok daha fazlasına muhtaçlığı var lakin şimdilik sinemaya yapılan referanslar ile yönetim etmemiz gerekiyor üzere gözüküyor…

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir