Amazon’dan Spotify’ın rakibi olacak ücretsiz müzik hizmeti yakında gelebilir

Spotify ile yakın vakitte çok daha direkt halde rekabete girmeyi planlayan Amazon, Billboard kaynaklarına nazaran Spotify üzere fiyatsız servis sunan ve reklamlar içeren bir müzik hizmeti için görüşmeler içerisinde. Limitli bir katalogdaki müzikleri çalmaya imkan sunacak servis, kullanıcıların rastgele bir ödeme ve abonelik yapmadan Echo hoparlörlerinde müzik dinleyebilmelerini sağlayacak.
Şimdilik ne kadar kısıtlı bir kütüphanede müziklerin sunulacağı bilinmese de teze nazaran Amazon kimi müzikçilere yayın başına ödeme yapmaya açık.
Bu savlar hakkında Amazon rastgele bir yorum yapmadı ama firmanın fiyatsız bir servis sunmak istemesi pek muhtemel. Şuan Prime paketi içinde yer alan Prime Music ve Music Unlimited servisleri, 2018 yılı bilgilerine nazaran 20 milyon aboneye sahip. Bu aboneler hizmeti kullanarak müzik dinliyorlar mı orası bilinmeyen zira kullanıcılar daha çok Amazon Prime hizmeti için bu paketi alıyor ve müzik servisi yanında bonus olarak geliyor. 
Fiyatsız bir servis büyük bir kütüphaneye sahip olmasa da ulaşabileceği kitle bakımından Amazon için çok daha mantıklı bir yol. Alexa içeren aygıtların satışları fiyatsız bu hizmetle desteklenebilir.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir