Epic Store, 400 TL’lik oyunun ön sipariş fiyatını 99 TL’ye indirdi

Steam’e alternatif bir platform olarak son vakitlerde hayli ün kazanan Epic Games Store, yavaş yavaş Türkiye’ye özel birtakım ataklar de yapmaya başladı. Bu yılın en merakla beklenen oyunlarından olan Control’un ön sipariş fiyatı 399 TL’den 99 TL’ye indirildi.

Control şu anda PlayStation Store’da 259 TL’den ön siparişe açılmış durumda. Xbox One tarafında ise fiyat 395 TL olarak belirlenmiş. Xbox Store’da aslında 145 TL’den açılmıştı lakin yapılan artırımlardan sonra fiyat 395 TL’ye yükseldi. Epic Games Store’daki 99 TL’lik ön sipariş fiyatının ne vakte kadar devam edeceği bilinmiyor.

Control’ü satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Max Payne ve Alan Wake’in yaratıcılarından: Control

Remedy Entertainment tarafından geliştirilen Control, tuhaf kıssası ve oynanışıyla oyunseverlere enteresan bir tecrübe vaadediyor. Oyunda Federal Denetim Ofisi’nin (Federal Bureau of Control) lideri olan Jesse Faden isimli karakteri denetim ediyoruz. Saklı bir devlet ofisi olan Federal Bureau of Control (FBC) dünyadaki doğaüstü olayları araştırmakla vazifeli.

Control, FBC merkez binasının dünya dışı kimi güçler tarafından ele geçirilmesiyle başlıyor. Ofis’in yeni lideri Jesse Faden, işgal altındaki binanın denetimini yine elde etmek için bir kadro gizemli olaylar ve düşmanlarla çaba edecek.

Aşağıda Control’un geçtiğimiz ay yayınlanan RTX demo imajları yer alıyor. Görüntüde oyunun grafiklerine yoğunlaşılıyor olsa da oynanışla ilgili de kimi farklı imgeler var. Havada uçuşan insanları, garip silahları ve süpergüçleriyle Control yeniden tam bir Remedy oyunu olmuş diyebiliriz.

Control 27 Ağustos’ta çıkış yapacak.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir