Android’in Şimdi Doldurabileceğiniz 5 Eksiği

Android‘in açık yapısı, üçüncü parti geliştiricilerin platforma Google’ın aklından bile geçmeyen fonksiyonları eklemesine müsaade veriyor. Stok Android’in büyük bir hayranı olsanız bile, yapılacak birkaç geliştirme işinizi kolaylaştırabilir.

Aşağıda Google’ın Android’in stok sürümüne ekleyebileceği kimi fonksiyonları sıraladık. Neyse ki bu Android uygulamaları, sundukları pratik fonksiyonlarla bu boşlukları dolduruyorlar.

1. Bouncer: Uygulamalara Süreksiz Müsaade Verme

Bouncer, uygulamaların istediği müsaadesi onlara süreksiz olarak vermenizi sağlıyor. Örneğin uygulama kapandığında müsaadesi geri çekebiliyorsunuz. Bouncer, mevcut tüm müsaadeleri gözden geçirmenize de müsaade veriyor.

İndirin: Bouncer (6,79 TL)

2. Notif Log: İhtar Geçmişi

Android’in geçmişteki tüm ikazları gösteren bir fonksiyonu var lakin bu fonksiyona ulaşmak biraz zahmetli. Daha düzgün ve etkileşimli bir ihtar geçmişi için Notif Log’u deneyebilirsiniz.

İndirin: Notif Log (Ücretsiz sürümü)

3. Sesame Shortcuts: Kozmik arama

Android, son derece garip olsa da, sistem çapında arama fonksiyonuna hala sahip değil. Seasame Shortcuts, telefonunuzda bu cins aramaları süratle gerçekleştirmenize müsaade veriyor. Yapmanız gereken üçüncü parti launcher’ı kurup, Sesame Shortcuts’u makul bir parmak hareketiyle açılacak biçimde yapılandırmak.

İndirin:  Sesame Shortcuts (ücretsiz, fiyatlı sürümü var)

İndirin: Smart Launcher (ücretsiz, fiyatlı sürümü var)

4. UnApp: Toplu Uygulama Kaldırma

Play Store’da milyonlarca uygulama bulunuyor ve bu türlü bir durumda onlarca uygulama yüklemiş olmanız pek doğal. Doğal olmayan ise birden fazla uygulamayı tıpkı anda telefondan kaldıramamak.

UnApp, birden fazla uygulamayı seçip, tek bir dokunuşla silmenize müsaade veriyor. Onlarca uygulamayı bir kerede kaldırmanız mümkün.

İndirin:  UnApp (ücretsiz, fiyatlı sürümü var)

5. Unnotification: İhtarları Geri Alma

İhtar kısmını işgal eden çok sayıda uygulama var, bu yüzden ihtarları ezkaza sürükleyip kaldırmanız mümkün. Unnotification, ihtarları her sürüklediğinizde, bu süreci geri alabilmenizi sağlayan bir ihtar gösteriyor. Bunun sıkıcı olabileceğini düşünmüş olabilirsiniz. Unnotification, bu ikazları makul uygulamalar için kapatmaya da müsaade veriyor.

İndirin: Unnotification (Ücretsiz)

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir