Apple AirPods’a Bir Dev Rakip Daha!

Gerçek kablosuz” kulaklıkların popülerliği artmaya devam ederken, teknoloji dünyasının tüm büyük oyuncuları bu yarışa kendi eserleri ile katılmaya başlıyor. Apple, bir mühlet evvel tanınan AirPods’un ikinci kuşağını tanıttı ve Jaybird, Jabra, Samsung ve Sony üzere firmalar da bu alanda güçlü rakipler sunuyorlar. Görünene nazaran artık Amazon da bu yarışa katılmak istiyor.

Bloomberg’in “[Amazon’un] planları hakkında bilgisi olan kişilere” dayandırdığı haberinde teknoloji devinin Alexa takviyeli, Apple’ın AirPod’ları ile benzeri dizayna ve çalışma sistemine lakin daha uygun ses kalitesine sahip kulaklıklarını 2019’un ikinci yarısında piyasaya sürmeyi planladığını söylüyor.

Tıpkı kaynakların söylediğine nazaran bu gerçek kablosuz kulaklıklar “Amazon’un Lab126 donanım kısmının en kıymetli projelerinden biri” olarak gözüküyor ve Alexa ses dayanağını büsbütün destekleyerek kullanıcıların ellerini kullanmadan hava durumuna bakmalarına, Amazon üzerinden sipariş vermelerine ve not almalarına müsaade verecek.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir