Asus, Gigabyte, Zotac ve MSI’ın GTX 1650 modelleri görüntülendi

 
Nvidia’nın şu ana kadarki en zayıf Turing kartı olacak GTX 1650 yarın satışa çıkıyor. Nvidia model için referans dizaynlı bir tahlil geliştirmeyecek. Hasebiyle gözler firmanın partnerlerinde. GTX 1650 raflardaki yerini almadan yeni kartın çeşitli görselleri sızdı.

Öncelikle GTX 1650 nedir ne değildir onu bir kez daha hatırlayalım. Kırpılmış bir TU117-300 GPU’sunu kalbinde barındıracak kart bu haliyle 896 shader ünitesini barındırıyor. 56 TMU ve 32 ROP ünitesinin de yer aldığı yongaya tahsis edilen belleklerle ortadaki bağlantı 128 bitlik veriyolu üzerinden gerçekleşecek.
Belleklerde tercih GDDR5’ten yana iken efektif frekans ise 8 Gbps seviyesinde olacak. Belleklerde kapasite 4 GB’la sınırlıyken 75 watt TDP’ye sahip olacak GTX 1650, 149$’dan raflardaki yerini alacak. Tabi bu fiyat özelleşmiş modellerde değişkenlik gösterebilir.

Gigabyte

Gigabyte’ın zirve model GTX 1650’si Gaming OC olacak. Çift fanlı kart 3 adet HDMI ve 1 DP üzerinden imaj transferini gerçekleştirirken modelin kalbindeki yonga 1815 MHz’e kadar yükselecek. GPU tarafında %7.2 sürat aşırtmaya tekabül eden geliştirmeye bellek tarafında göremiyoruz. 8 Gbps’lik frekans korunmuş. Modelin beslenmesi ise 6 pinlik PCIe güç konnektörü üzerinden sağlanıyor.

 

Windforce OC’de GPU frekansı 1785 MHz’e düşerken RGB aydınlatmasından da taviz verilmiş. Küçük ITX OC tahlilinde ise 1680 MHz’lik GPU frekansı belirlenirken sadece 3 adet manzara transfer arayüzüne yer verilmiş. Tek fanla serinletilen kart direkt anakart üzerinden beslenecek.

 

GTX 1650 OC tahlili Gigabyte’ın çift fanı koruduğu en uygun fiyatlı GTX 1650’si olacak. Özelleştirilmeye gidilmeyen PCB üzerinde yükselen kartta RGB aydınlatma da bulunmuyor. Model ekstra güç beslemesine de gereksinim duymuyor.
 

MSI

RTX 2000 ailesinde gördüğümüz yenilenen Twin Frozr tahlilini GTX 1650 ile buluşturan MSI’ın Gaming X kartının frekans bilgisi şimdi mevcut değil. Grinin tonlarının hakim olduğu tasarım sisteminde koyu renkli bir tema tercih eden kullanıcıların beğenisini toplayabilir. Modelin 6 pinlik PCIe güç konnektörü üzerinden beslendiğini de aktaralım.

 

MSI GTX 1650 Aero ITX OC tek fanlı kompakt bir seçenek olmuş. Daha evvel gördüğümüz Aero ITX modelleriyle emsal dizayndaki kart ufak boyutuna karşın fabrika çıkışı sürat aşırtmayla gelirken DVI-D portu dikkat çekiyor.

 
İki adet Ventus modeliyle karşımıza çıkacak MSI’ın görselleri paylaşılan Ventus XS OC’si adaşı diyebileceğimiz Ventus’tan biraz daha kısa ve DVI konnektörünü taşıyor.
 

Zotac

Zotac GTX 1650 Destroyer PA stok frekansla yani 1485 MHz/1665 MHz’le geliyor. Belleklerine de dokunulmayan Turing kartını serinletecek faal soğutmada 2 adet fan görevlendirilmiş.
 

ASUS 

Son olarak geldik Asus’a. Az kaldı dayanın bitiyor. Buraya kadar gelmişken galeriye de bir göz atmadan sekmeyi kapatmayın. Pascal’la birlikte beğeniye sunulan Phoenix ailesini Turing’le sürdüren ASUS’un Phoenix OC’si tek fanlı bir yapıdayken GTX 1650 4GB Dual OC’de isminden da anlaşılacağı üzere çift fana yer verilmiş. İki kart birebir PCB üzerinde şekilleniyor, bunu da belirtelim. Ayrıyeten modellerin çalışması için ekstra güç konnektörü de gerekmiyor.
 
 
ROG Strix OC tahlili çift fanla serinletilen geniş soğutma bloğuna sahip kaslı bir model. 6 pinli PCIe güç girişi üzerinden gereken gücü sağlayan Strix üyesinin art panelindeki koyu renk sisteminin art yüzünde renk ahengi arayanlar için güzel bir ayrıntı olmuş.
 
Foto Galeri | 26 Görsel Görüntüle

 

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir