Panasonic TOUGHBOOK T1 ve N1’e Sertifika Geldi

Panasonic’in tüm yapılandırma gerekliliklerini karşılayan iki güçlü el terminali, Google tarafından ‘Android Enterprise Recommended‘ güçlü aygıt olarak sertifikalandırıldı. Entegre barkod okuyucusuna, ses ve data özelliklerine sahip TOUGHBOOK T1 ve TOUGHBOOK N1, sağlam aygıtlar için yeni sertifikaya sahip birinci Android tabanlı Panasonic aygıtları oldu.

‘Android Enterprise Recommended’ sertifikasıyla Google, şirketlerin günden güne artan gereksinimlerine yanıt veren Android aygıt ve hizmetleri gönül rahatlığıyla seçmelerine, hizmete almalarına ve yönetmelerine yardımcı oluyor. Android Enterprise Recommended for Rugged Devices (Dayanıklı Aygıtlar için Android Enterprise Recommended), sertifika sisteminin sadece düşmelere, toza ve daha fazlasına dayanabilen ve şiddetli şartlarda bile çalışmaya devam edecek formda oluşturulan aygıtlara odaklanan alt branşı. Android Enterprise Recommended sağlam aygıtlar, daha uzun bir müddet boyunca güncelleme alıyor ve kurumsal müşterilerin bir muhtaçlığına daha karşılık veriyor.

Panasonic TOUGHBOOK T1 ve N1 aygıtları, Google’ın Android Enterprise takviye sistemi için güvenilirlik, idare kolaylığı ve uzun periyot kullanım kriterlerinden oluşan dayanıklılık sertifikasının gerekliliklerini karşılıyor.

Güvenilirlik

Google’ın bir aygıtı sertifikalandırması için o aygıtın tozlanmaya yahut suya karşı IP64 derecesiyle birlikte MIL-STD810G askeri standardına sahip olması ve 1.2 metreye kadar olan yüksekliklerden düşmeye dayanması gerekiyor. Her iki Panasonic TOUGHBOOK aygıtı da IP68 standarına sahip olarak bu gerekliliğin üstüne rahatlıkla çıkıyor. TOUGHBOOK N1 2.1 metreye, TOUGHBOOK T1 de 1.5 metreye kadar olan yüksekliklerden düşmeye dayanarak, Google’ın bu gerekliliğini de çarçabuk karşılıyor.

Güvenlik

Google tıpkı vakitte üreticiler tarafından hizmete alınan güvenlik güncellemelerinin aygıtın birinci kullanımından itibaren 90 gün içerisinde gönderilmesini ve güvenlik güncellemelerinin 5 yıllık mühlet boyunca devam etmesini talep ediyor. Panasonic’in sunduğu fiyatsız bir hizmet kapsamında eserin kullanım ömrünün bitiminden 1 yıl sonrasına kadar yılda en az iki sefer güncelleme sunuluyor. Panasonic’in isteğe bağlı servis paketi kapsamında beş yıl boyunca yahut eserin kullanım ömrünün bitiminden 3 yıl sonrasına kadar yaklaşık her 45 günde bir (her çeyrekte iki kez) güvenlik güncellemeleri kullanıcılara ulaştırılıyor. Özel bir proje muahedesiyle sunulan bu dayanak 10 yıla kadar uzatılabiliyor.

İdare kolaylığı

Google, sertifikaladığı aygıtların birinci heyetimi sırasında Yakın Alan İletişimi’nin (NFC) QR kodunun eklenmesiyle tam otomatik idare kapasiteleri sunmasını istiyor. Panasonic, ortalarında QR, NFC, büyük sağlayıcıların sunduğı Taşınabilir Aygıt İdaresi (MDM) ve Kurumsal Mobilite İdaresi (EMM) uygulamalarının yanı sıra Panasonic Süratli Yapılandırma (PARC) aracını kullanan müşteriler için takviyenin yer aldığı birçok idare seçeneği sunuyor.

Uzun devir kullanılabiliyor

İşletim sistemi dayanağının uzun mühlet devam etmesi için Google tüm sertifikalandırdığı aygıtların üreticilerinin Android 7.0 yahut daha üstünü kullanan aygıtlarla uyumlu büyük bir işletim sistemi sürümünü yayınlamasını gerekli kılıyor. Panasonic’in T1 ve N1 el terminalleri halihazırda Android 8.1 (Oreo) işletim sistemini kullanıyor ve ilerleyen günlerde de Android 9 (Pie) sürümüne yükseltilebilecek. Android’in ilerleyen günlerde sunacağı donanım kapasitelerine bağlı olarak ek işletim sistemi güncellemeleri de mümkün olacak.

Panasonic Kurumsal Taşınabilir Tahliller Pazarlama Genel Müdürü Jan Kaempfer, bahisle ilgili şunları söyledi: “Kurumsal müşteriler çalışanları için çok süratli bir formda Android taşınabilir bilişim aygıtlarını benimsemeye devam ediyor. Bu müşteriler birebir vakitte seçtikleri aygıtların kurumsal kullanıma uygun olduğundan ve gereksinim duydukları takviyenin sağlandığından emin olmak istiyor. Güçlü taşınabilir bilişimin Avrupa’daki uzun periyot başkanı olan Panasonic olarak Google’ın Sağlam Aygıtlar için ‘Android Enterprise Ready’ sertifika programına katılmaktan ve güvenilirlik, güvenlik, idare kolaylığı ve uzun periyodik kullanım alanlarında Android standartlarımızın yüksek gereklilik kriterlerini geçtiğini görmekten memnunluk duyuyoruz.”

Güçlü el terminalleri tekrar oluşturuluyor

TOUGHBOOK T1 el terminallerinin ve akıllı telefonların en güzel özelliklerini sağlam 5″ aygıtta bir ortaya getiriyor. Ses ve bilgi kapasiteleri, entegre barkod okuyucusu, geniş özellik yelpazesi ve aksesuar seçenekleriyle T1, perakende, imalat, ulaşım, lojistik ve kamu güvenliği alanlarında faaliyet gösteren taşınabilir çalışanlar için ülkü bir aygıt haline geliyor.

TOUGHBOOK N1; el terminalleri, akıllı telefon ve barkod okuyucunun en düzgün özelliklerini 4.7” kategorisindeki en ince ve en hafif tabletlerin birinde bir ortaya getiriyor. Açılı art barkod okuyucusu, kullanıcıların tıpkı kasların daima kullanımından dolayı ağrı çekmemesini ve daha verimli olmasını sağlıyor. Birebir vakitte opsiyonel pasif ve etkin kalem seçenekleriyle yazı yazmak ve imza almak da çok kolaylaşıyor. Büsbütün güçlü tasarımı sayesinde aygıt çok uzun bir kullanım ömrü sunarken toplam sahip olma maliyetini düşürüyor. Kullanıcıların aygıtı kapatmadan batarya değiştirebilme özelliği, birçok taşıma ve monteleme tahlilleri üzere aksesuarlarla bir ortaya gelerek ortaya gerçek bir taşınabilir aygıt çıkarıyor.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir