PUBG’nin yıllık kazancı belli oldu!

Yılın birinci çeyreğini geride bıraktığımız şu günlerde, şirketler birer birer geçen yıla ve son üç aya dair performanslarını açıklıyorlar. PlayerUnknown’ın Battlegrounds geliştiricisi ve yayıncısı PUBG Corp. da 2018 mali durumunu açıklayan şirketlerden biri oldu. PUBG yıllık karı ile ilgili açıklamalar yaptı.

PUBG tarafından yapılan açıklamaya nazaran, 2018 yılında şirket 920 milyon dolar gelir elde etti. Vergilerden ve tüm masraflardan hariç tutulduğunda bu şirketin 310 milyon dolar kar ettiği manasına geliyor. PC, PUBG’nin en fazla çıkar elde ettiği platform olmaya devam ediyor. Şirketin karının 790 milyon dolarının PC gelirlerinden olduğunun altını çizelim.

PUBG Mobile geliri ne kadar?

Bu etapta PUBG Mobile geliri ile ilgili açıklamaya da bakmak gerekiyor. Tüm dünyada milyonlarca oyuncusu bulunan PUBG Mobile’in yıllık geliri sadece 65 milyon dolar. Ayrıyeten, PUBG Mobile’in Tencent’e ilişkin olduğunun altını çizelim. Taşınabilir versiyonda gelirlerin değerli bir kısmı Tencent’e gidiyor.

Oyunun en güçlü olduğu pazarı da açıkladı. Oyun gelirinin yüzde 53’ü Asya pazarından geliyor. Bunu Kuzey Amerika takip ediyor. Avrupa ise üçüncü sırada.

PUBG, Asya’daki birtakım bölgelerde Steam dışında faaliyet gösteriyor. Bu yüzden Steam bilgilerinin aldatıcı olabileceğini unutmamak gerekiyor.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir