Spotify Lite beta kullanıma sunuldu

En çok kullanılan müzik servislerinden biri olan Spotify, artık de beta versiyonuyla karşımıza çıkıyor. Birinci olarak Hindistan’da kullanıma sunulan Spotify Lite beta neler sunuyor?

Spotify Lite beta neler sunacak?

Sadece 10 MB boyutunda yer kaplayan Spotify’ın Lite sürümü, olağan Spotify uygulamasıyla birçok bahiste benzerlik gösterecek. Lakin olağan uygulamadan daha az yer kaplamasının yanı sıra daha düşük sistem ihtiyacı isteyecek.

Ucuz ve düşük donanım gerektiren Android akıllı telefon modelleri için geliştirilen uygulama, düşük sistem ihtiyaçları üzere düşük internet kontağı süratiyle da çalışabilecek. Böylelikle internet konusunda ıstırap çeken bireyler de bu uygulamadan yarar görebilecek.

Spotify’ın en sevilen çalma listelerini gösteren ve kullanıcının kendi çalma listelerini senkronize edebilen Lite beta, şimdilik sadece Hindistan’daki Android kullanıcıları tarafından kullanılabiliyor. Kısa bir mühlet içerisinde tam sürüme geçmesi planlanan uygulamanın, Türkiye’deki Android kullanıcılarının kullanımı da ilerleyen periyotlarda mümkün olacak.

Lite uygulamaların ülkemizde epey sevildiği görülüyor. Bu sebepten ötürü Spotify Lite da bilhassa ülkemizde epey ilgi görmesi bekleniyor.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir