Üstü açık en hızlı Aston Martin modeli tanıtıldı

İngiliz lüks araba üreticisi Aston Martin yeni üstü açık sportmenini tanıttı. Aston Martin tarihinin üstü açık en süratli arabası olan DBS Superleggera Volante sahip olduğu motoru ve 0-100 hızlanmasıyla dikkat çekiyor. Aston Martin DBS Superleggera Volante üretimi yılın üçüncü çeyreğinde başlıyor. Üstü açılabilen en süratli Aston Martin modeli olan Volante dizaynıyla da dikkat çekmeyi başarıyor.

Üstü açık en süratli Aston Martin modeli Volante

Atletin dizaynında kullanılan hava giriş kanalları arabanın hava akışını üst düzeye çıkarıyor. Bu sayede aerodinamik yapısı güçleniyor. 8 farklı tavan rengiyle gelen arabanın üstü 14 saniyede büsbütün açılabiliyor, tıpkı formda kapanabiliyor. Volante’nin kabinine baktığımızda ise karşımıza 8 inçlik bir multimedya sistemi çıkıyor. Isıtmalı koltuklara yer verilen arabada karbon fiber ön cam çerçevesi de dikkat çekiyor.

En süratli Aston Martin modellerinden biri olan üstün sportmen 725 beygirlik gücünü 5.2 litrelik motordan alıyor. Arabanın azamî suratı 340 km/s olarak karşımıza çıkıyor. Güçlü motorun 8 ileri otomatik şanzımanla kombine edildiği araba 0’dan 100 kilometre sürate sadece 3.6 saniyede ulaşabiliyor.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir