Global kripto para devi, TL ile işleme geçti

Finans dünyasının deneyimli isimleri tarafından kullanıcıların ve finans kuruluşlarının kripto paraya erişimini kolaylaştırma amacıyla kurulan küresel kripto para borsası DSX, Türkiye pazarındaki faaliyetlerini ve maksatlarını 3 Aralık’ta Conrad Istanbul Bosphorus’ta basın mensuplarıyla paylaştı.

Türkiye pazarına girdiği günden bu yana kullanıcıların ağır ilgisiyle karşılaştığını tabir eden DSX CEO’su Mike Rymanov, Türkiye’nin gerek kullanıcılar gerekse finans kuruluşları ölçeğinde küresel FinTech ihtilaline öncülük ettiğini vurguladı ve ekledi: “Türkiye’nin genç ve inovasyona açık nüfusu, yeni ve heyecan verici finansal fırsatları keşfetmeyi seviyor.”

Türkiye’den gördüğü ağır ilgi karşısında DSX’in tümüyle Türkçe bir platform ile pazarda varlığını sürdüreceğini kaydeden Rymanov, basın mensuplarına yaptığı açıklamada kripto para alım satımında Türk Lirası ile süreç seçeneğinin faal hale geldiğini duyurdu. Bu adımın DSX için değerli bir geliştirme yatırımı olduğuna dikkat çeken Rymanov, “Türkiye pazarına inandığımız için bu yatırımı yapıyoruz. Buradaki kullanıcıları ve finansal kuruluşları, kripto para ticareti yapmanın profesyonel yolu ile tanıştırmaktan büyük memnunluk duyuyoruz,” dedi.

Toplantıda DSX’in Türkiye pazarına ait planlarından bahseden Rymanov, DSX’in Aralık ayı içinde Türkçe lisan dayanağıyla lokal hizmet sunmaya başlayacağını duyurdu ve ekledi: “2019 yılının birinci çeyreğinde ise kullanıcı dostu bir akıllı telefon uygulamasıyla kripto para alım satımını mobile taşıyacağız.”

Yasal mevzuata uyumlu kripto para platformu

DSX’i başka kripto para borsalarından ayıran en değerli özelliklerin başında, yalnızca son kullanıcılara değil, kripto teknolojileri keşfetmek isteyen finans kuruluşlarına da yasal uygunluğu bulunan hizmetler sunması geliyor. Finans kurumlarının bağlı bulunduğu tüm protokollere ve yönetmeliklere uygun olarak çalışan DSX, kara para aklamayla gayret siyasetlerinden, süreç takibi ve finansal esneklik üzere pek çok bahiste mevzuatlar çerçevesinde işliyor.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir