Apex Legends oyununa ilgi azalıyor

Battle royale cinsine fırtına üzere giriş yapan ve birinci ayında 50 milyon satış sayısına ulaşan Apex Legends bu ivmeyi koruyamamış üzere görünüyor. Araştırmalar internet ortamında oyuna ilginin düşmeye başladığını gösteriyor.  

İlgi düşüyor

Yapılan araştırmalara nazaran en yüksek devirlerinde 350 bin anlık izleyici kitlesine ulaşan Twitch yayınları bu hafta 30 bine geriledi. Haftalık 40 milyon olan toplam izlenme saati ise şu anda 10 milyon saat civarında. Google aramalarında da büyük bir düşüş olduğu tabir ediliyor.

Aslında bu derece ilgi gören bir oyunda kısa mühlet içerisinde keskin düşüşler çok karşılaştığımız bir olgu değil lakin bu noktada trafik satın alma faktörü var. Yani EA oyunun çıkışı ile birlikte ünlü yayıncılara kıymetli paralar ödeyip tanıtım yapmalarını istemişti. Reklam kampanyalarının bitmesi ile yayınlar da bitti ve ilgi azaldı.

 

Uzmanlar Apex Legends oyununun reklamlar ile fazla şişirildiğini belirtiyor. Ayrıyeten yüksek oyuncu etkileşimine sahipken ilgi alımlı yeni içerikler sunamaması oyuncuların soğumasına neden oldu. Çünkü kimi bağımsız inceleme platformları oyunu hayli başarılı bulmuştu.

 

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir