Vodafone 5G’ye geçiş yapacağı tarihi açıkladı!

5G takviyeli telefonlar satışa sunulmaya ve bu teknoloji amiral gemilerinde standartlaşmaya başlarken, hazırlıklarını sürdüren GSM operatörlerinde bir sessizlik hakimdi. Bu sessizlik Vodafone 5G’ye geçiş tarihi ile bozuldu.

Vodafone İngiltere, 5G teknolojisini 3 Temmuz tarihinde kullanıma sunacağını duyurdu. Yaz ayları olmasını dikkate aldığımızda 5G için zorlayıcı bir tarih belirleyen Vodafone birinci etapta yedi kentte hizmet sunacak.

Vodafone 5G teknolojisine Temmuz ayında geçiyor!

Birmingham, Bristol, Cardiff, Glasgow, Manchester, Liverpool ve Londra bu teknolojinin kullanıma sunulduğu birinci kentler olacak. Yıl sonuna kadar ise Guildford, Newbury, Portsmouth, Plymouth, Okuma, Southampton, Stoke-on-Trent, Warrington, Wolverhampton, Birkenhead, Blackpool ve Bournemouth,’un eklenmesiyle İngiltere’de 19 kentte 5G hizmeti kullanıcılara sunulacak.

Vodafone’un dört telefonu müşterilerine sunacağı belirtiliyor. Bunlardan birincisi önümüzdeki hafta satışa sunulacak Xiaomi Mi Mix 3 5G. Ek olarak Huawei Mate 20 X 5G ve Galaxy S10 5G modelleri satışa sunulacak. Ayrıyeten, Huawei’nin 5G dayanaklı katlanabilir telefonu Mate X’te bu yaz kullanıcılara sunulacak.

Tıpkı vakitte 5G tabanlı meskenden internet hizmeti için 5G Gigacube isimli aygıt piyasaya sürülecek. Ülkemizde ise 5G teknolojisine geçiş konusunda çalışmaların hangi etapta olduğu şu anda teknik olarak açıklanmadı.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir